ممنوعیت فروش برای تابلو ارزشمندی كه در آشپزخانه كشف شد

ممنوعیت فروش برای تابلو ارزشمندی كه در آشپزخانه كشف شد به گزارش هنر شهر كشور فرانسه خروج تابلو نقاشی نادر متعلق به دوره رنسانس كه به تازگی بعد از كشف در آشپزخانه زنی سالمند میلیون ها دلار فروخته شد را ممنوع كرد.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، این تابلو نقاشی حدودا ۲۵ سانتی متری كه توسط «چیمابوئه» (Cimabue) ـ نقاش ایتالیایی ـ خلق شده است، در ماه اكتبر در یك حراجی خارج از پاریس به قیمتی نزدیك ۲۷ میلیون دلار به فروش رسید.
گفته می شود یك مجموعه دار اهل لندن این تابلو را از سوی دو مجموعه دار ناشناس آمریكایی خریداری نموده است.
حالا دولت فرانسه با استناد به اینكه این تابلو نقاشی یك «گنجینه ملی» است و مجموعه آثار ملی این كشور را غنی تر می كند، اقداماتی برای پیشگیری از خارج شدن این شاهكار هنری دوره رنسانس انجام داده است.
اما شاید داستان كشف این تابلو نقاشی قرون وسطایی كمی غیرمعمول باشد. در ماه سپتامبر، یك زن سالمند ساكن «كمپین» ـ شهری در شمال فرانسه ـ از تعدادی كارشناس دعوت كرد تا قبل از به فروش رساندن خانه اش اسباب و اثاثیه قدیمی و تعدادی تابلو نقاشی را ارزش گذاری كنند.
آنچه كه كارشناسان را متعجب كرد، تابلو نقاشی قرون وسطایی از «چیمابوئه» بود كه در آشپزخانه این زن سالمند و روی دیواری نزدیك یك اجاق نصب شده بود.
این تابلو نقاشی برای زن سالمندی كه هنوز هویتش ناشناس باقی مانده است، یك تابلو معمولی بود. در حقیقت او اصلا نمی دانست چطور این شاهكار متعلق به نقاش پیشگام هنر فلورانسی قرن سیزدهم از خانه اش سر درآورده است. اما بررسی های كارشناسان هنری این زن را متقاعد كرد كه او به صورت ناخواسته مالك یك اثر هنری تاریخی است.
به نقل از « اریك تركوئین» ـ كسی كه صحت اصالت این تابلو نقاشی را بعنوان یكی از آثار «چیمابوئه» تایید كرده ـ خبر حراج شدن این تابلو نقاشی در سراسر جهان پیچیده بود. در ابتدا قیمت ۴ الی ۶ میلیون یورو بعنوان ارزش تخمینی این تابلو نقاشی تعیین شده بود.

تابلو نقاشی قرون وسطایی از «چیمابوئه»

1398/10/04
14:36:55
5.0 / 5
4452
تگهای خبر: فروش , نقاشی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است