مهمترین خاصیت های اخلاقی شهید سلیمانی از زبان هم رزمش

مهمترین خاصیت های اخلاقی شهید سلیمانی از زبان هم رزمش به گزارش هنر شهر همرزم سردار شهید قاسم سلیمانی با حضور در دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به مهمترین خاصیت های شخصیتی آن شهید اظهار داشت: عشق و ارادت به مكتب دوده (ع)، مطالعه بسیار زیاد، اقتدار و صلابت در عین رحمت، تواضع و مهربانی و پشیمان نشدن از مسیری كه انتخاب نموده بود همچون خاصیت های سردار مقاومت بود.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، مراسم بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی امروز شنبه ( ۱۴ دی ماه) با حضور دانشجویان شیعه و اهل سنت داخلی و بین المللی و با سخنرانی حجت الاسلام رضایی- هم رزم شهید سلیمانی- در دانشگاه مذاهب اسلامی انجام شد.
حجت الاسلام رضایی در این مراسم با اشاره به خاصیت های برجسته سپهبد سلیمانی اظهار داشت: عشق و ارادت ایشان به مكتب امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) بی نظیر بود. بطوریكه علاوه بر توسلات روزانه هر روز زیارت عاشورا می خواند و هفته ای یك بار جلسه روضه با وجود مشغله های زیاد در منزل ایشان برپا بود. بطوریكه حتی در زمان های ماموریت نیز تماس می گرفت و پیگیر این جلسات هفتگی بود.
وی افزود: شهید سلیمانی بسیار اهل مطالعه بود و در راه ماموریت ها و با وجود خستگی بخش زیادی از مطالعه خودرا انجام می داد.
هم رزم شهید سلیمانی بیان كرد: آن شهید در اوج اقتدار و صلابت در جبهه نبرد و جنگ، در اوج رحمت تواضع، عطوفت و مهربانی با مومنین، دوستان و اهل خانه بود و این ها از الطاف مكتب دوده (ع) است.
حجت الاسلام رضایی با بیان این كه شهید سلیمانی همچون حضرت اباعبدالله (ع) و حضرت زینب (س) هیچ وقت در مسیری كه انتخاب نمود سرگردان و پشیمان نشد اظهار نمود: یكی دیگر از خاصیت های حاج قاسم همراهی با رهبر و امام از ابتدا تا اختتام بود. كه از همان ابتدا ارادت قلبی به امام راحل داشت و تا آخر در تبعیت و اطاعت از رهبری ایستاد و به دنبال تكلیف بود. تا هر آنچه برایش مكلف شده انجام دهد.
وی افزود: شهید سلیمانی سوخته برخی نكات بود كه یكی روضه امام حسین (ع) بود بطوریكه هر وقت روضه ای می شنید آنقدر اشك و سوگ متمادی داشت و دیگری هر وقت درباره امام عصر (عج) صحبت می شد در فراق ایشان اشك می ریخت.
همرزم شهید سلیمانی عمق و لطافت فكری را از دیگر خاصیت های ایشان برشمرد و آنها را ثمره اخلاص وی عنوان نمود و اظهار داشت: هر كس مخلص باشد و برای خدا كار كند و حاج قاسم سلیمانی به خاطر همین اخلاص در عین صلابت و با وجود بحران های گوناگون آرامشی خاص داشت و برای آنها تدبیر می كرد كه این به واسطه توكل و اخلاص به وجود آمده بود.
وی اشاره كرد: زندگی ساده، بی تكلف و بدون تشریفات حاج قاسم سلیمانی و مردمی بودن او یكی دیگر از خاصیت های آن شهید است كه این خاصیت ها می تواند برای خیلی از مسئولان ما الگو و اسوه باشد.
منبع:

1398/10/14
22:00:53
5.0 / 5
4231
تگهای خبر: دبیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است