دقت و قاطعیت دو امر موكد امام علی(ع) در امور قضایی است

دقت و قاطعیت دو امر موكد امام علی(ع) در امور قضایی است به گزارش هنر شهر ایسنا/قم مرجع تقلید شیعیان دقت و قاطعیت را بعنوان دو عامل مهم در حوزه قضا و از تاكیدات امام علی(ع) دانست.


آیت الله مكارم شیرازی پنجشنبه در دیدار رئیس كل دادگستری و دادستان استان قم، اظهار داشت: یكی از مسایلی كه در طول دوران های مختلف ثابت شده آن است كه هرچه به روش اسلامی نزدیك تر شویم مشكلات قضایی و اجتماعی ما كمتر خواهد شد.
وی ادامه داد: دقت و قاطعیت در مسائل قضایی همچون تاكیدات مهم امام علی(ع) بوده است. در واقع اگر این دو مسئله در كنار هم قرار گیرد مطمئن باشید كه مشكلات حل خواهد شد.
مرجع تقلید شیعیان اظهار داشت: مشكل زندانیان مالی به علت اعسار یكی از مهمترین مشكلات امروز در كشور دانست و اظهار داشت: زندانی كردن این افراد هیچ دردی از طلبكاران دوا نمی كند و از طرفی دیگر سبب تحمیل هزینه های هنگفت به دولت و دستگاه ها می شود.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تاكید بر ضرورت چاره اندیشی دستگاه قضایی برای حل این مشكل، عنوان كرد: همان گونه كه دستگاه قضا به مشكل زندانیان مهریه ورود و آنرا حل و فصل كرد، در این حوزه هم باید اقدام و تدابیر جدی اندیشیده شود.
آیت الله مكارم شیرازی در بخش دیگری از فرمایشات خود با اشاره به جایگاه ویژه و ممتاز دینی و فرهنگی شهر مقدس قم، هرگونه ناهنجاری اجتماعی و اخلاقی را زیبنده این جایگاه و موقعیت ندانست و بر ضرورت برخورد قاطع با هنجارشكنان و اراذل و اوباش تاكید و اظهار داشت: مشكلات اجتماعی و ناهنجاری های اخلاقی حتی كم آن هم برای قم زیاد است، در مقابل هنجارشكنان باید با قاطعیت ایستاد.
وی خاطرنشان كرد: یكی از مهمترین مسایلی كه باید در دستگاه قضا به شكل كافی جدی گرفته شود، حمایت قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منكر است. البته در این حوزه باید آموزش های لازم هم ارائه شود.
وی اظهار داشت: در اسلام همه نسبت به منكرات وظیفه دارند و اجرای این دو فریضه الهی تنها متوجه دستگاه ها و نیروهای پلیس و نیروی انتظامی نیست؛ بنابراین باید در این خصوص حساس بود.1398/10/27
12:24:29
5.0 / 5
3996
تگهای خبر: آموزش , جشن , دستگاه , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است