با صدور اطلاعیه ای اعلام شد

آشنا: دولت در زنده یا ضبطی بودن برنامه های صداوسیما هیچ دخالتی ندارد

آشنا: دولت در زنده یا ضبطی بودن برنامه های صداوسیما هیچ دخالتی ندارد به گزارش هنر شهر نماینده قوه مجریه در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما در واكنش به انتشار شایعه ای در خصوص فشار دولت و شخص وی در تعطیلی یا تغییر وضعیت برخی برنامه های تلویزیون با صدور اطلاعیه ای ضمن تكذیب این مورد اظهار داشت: دولت در زنده یا ضبطی بودن و پخش یا عدم پخش برنامه ها هیچ دخالتی ندارد و تنها بر اصول حرفه ای برنامه سازی متوازن، رعایت بی طرفی، انصاف، عینیت و شفافیت تاكید دارد.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، متن اطلاعیه حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری و نماینده قوه مجریه در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما به شرح زیر است:
«حضور محترم مدیران مسئول خبرگزاری ها و رسانه های خبری
پیرو انتشار خبر «فشار دولت و حسام الدین آشنا برای تعطیلی برخی برنامه های تلویزیون»، چند نكته را به اطلاع می رساند:
مكاتبه شماره ۱۳۶۵۸۷ مورخ ۲۴ /۱۰ /۹۸ اینجانب با شورای نظارت بر سازمان صداوسیما در مورد برنامه جهان آرا تا كنون در آن شورا طرح نشده و هیچ تصمیمی درباره آن اتخاذ و به سازمان ابلاغ نشده است.
بر مبنای اعلام مدیركل روابط عمومی صداوسیما، ضبطی شدن برنامه های سیما محدود به سه برنامه جهان آرا، ثریا و عصرانه نیست و تصمیمی است كه بر مبنای «آیین نامه تهیه شده توسط خبرگان برنامه های تلویزیونی با هدف افزایش غنای محتوای برنامه ها»، گرفته شده است. ازاین رو ضبطی شدن برنامه ها، یك تصمیم درون سازمانی است و دولت هیچ نقشی در آن نداشته است.
باید تصریح شود دولت در زنده یا ضبطی بودن و پخش یا عدم پخش برنامه ها هیچ دخالتی ندارد و تنها بر اصول حرفه ای برنامه سازی متوازن، رعایت بی طرفی، انصاف، عینیت و شفافیت تاكید دارد.
مبحث عدم پذیرش دعوت مكرر برنامه جهان آرا یا سایر برنامه ها، خلاف واقع است و برای حضور در برنامه های زنده تلویزیونی با موضوعات در رابطه با تخصص و مسئولیت های اینجانب در دولت، اعلام آمادگی می كنم.
ضروریست خبرگزاری ها و رسانه های محترم طبق ماده ۲۳ قانون مطبوعات، جهت تنویر افكار عمومی، این توضیح و متن ارسالی را در اسرع وقت و در همان صفحه سایت یا روزنامه منتشر كنند.»
1398/11/01
21:54:26
5.0 / 5
3690
تگهای خبر: برنامه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است