تقدیر از فعالان فرهنگی حوزه كتاب كودكان پناهنده

تقدیر از فعالان فرهنگی حوزه كتاب كودكان پناهنده هنر شهر: از فعالان فرهنگی حوزه كتاب كودكان پناهنده به مناسبت روز پناهنده تقدیر می گردد.


فاطمه اشرفی - مدیرعامل انجمن حامی - به ایسنا اظهار داشت: كشور ما بیش از سه دهه میزبان جمعیت قابل توجهی از پناهندگان خارجی بوده است كه تعدادی از آن ها از فرهیختگان حوزه های مختلف هستند. ما با عنایت به مأموریت و اهدافی كه داریم؛ توجه به كودكان، توانمندسازی آن ها و فراهم كردن بستر احقاق حقوق كودكان، احساس كردیم كه با كمبود معنوی برای دسترسی كودكان پناهنده به آموزش و كتاب مواجه هستیم؛ بنابراین افراد معدودی را شناسایی كردیم كه در كارهای خود به كودكان پناهنده و كودكانی كه درگیر صدمه ناشی از جنگ هستند، توجه كرده اند.
او اضافه كرد: مقرر است از دو نفر از پناهندگان افغانستانی كه برای ادبیات كودكان مهاجر فعالیت نموده اند، تقدیر شود. همینطور از موسسه دیگری تقدیر شود كه برای بالابردن كیفیت آموزش كودكان كوشیده است. اشرف بروجری - رئیس سازمان اسناد و كتابخانه ملی - و معصومه ابتكار - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور -، مقام هایی از وزارت امور خارجه و نمایندگانی از آژانس سازمان بین المللی در ایران از میهمانان این مراسم هستند.
مراسم تقدیر از فعالان فرهنگی حوزه كتاب كودكان پناهنده به مناسبت روز جهانی پناهنده و به همت انجمن حامی روز سه شنبه (۵ تیرماه) از ساعت ۱۴ تا ۱۶ بعدازظهر در تالار حكمت كتابخانه ملی ایران برگزار می گردد.1397/04/04
15:10:10
5.0 / 5
4562
تگهای خبر: كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است